مقالات

آسیاب عطاری بست

آسیاب زردچوبه و روش آسیاب کردن زردچوبه

آسیاب عطاری بست یکی از انواع آسیاب صنعتی موجود در بازار است که از قضا عنوانی شناخته شده برای متقاضیان انواع آسیاب صنعتی یا آسیاب رومیزی محسوب می شود. بیشتر انواع آسیاب عطاری بست از نوع آسیاب رومیزی هستند. این دسته از آسیاب صنعتی برای خرد کردن و پودر کردن انواع دانه های سخت در میان کسب و کارهای ریز و درشت بسیاری استفاده دارد.

از همین رو آسیاب عطاری بست نیز تمرکز تولیدات خود را بیشتر بر روی آسیاب رومیزی بست گذاشته است. دستگاه آسیاب عطاری بست رومیزی در دو مدل روانه بازار شده است با نام مدل های آسیاب عطاری بست رومیزی استوانه ای در ظرفیت های 100 گرم – 250 گرم – 350 گرم و آسیاب عطاری بست رومیزی گهواره ای (مفصلی ، الاکلنگی) در ظرفیت های 500 گرم – 1 کیلوگرم – 2 کیلوگرم – 3 کیلوگرم. ساختار ساده، ایمنی و بدنه استیل انواع آسیاب عطاری بست رومیزی می تواند از مزایای آن شمرده شود.

 

 

آسیاب عطاری بست

 

آسیاب عطاری بست رومیزی گهواره ای (مفصلی ، الاکلنگی)

 

1- موتورهای این نوع آسیاب از نوع دی سی می باشند که توسط ذغال عمل میکنند . این نوع موتور این عملکرد را میدهد که تیغه در مدت زمان کمتر از 1 ثانیه به سرعت نهایی برسد ! با توجه به این سرعت تمامی مواد با ضربه شدید خرد می شوند .  نتیجه  در کمتر از 1 دقیقه بسته به نوع ادویه و یا ماده سخت تمام مواد کاملا آسیاب میشوند.

2- در آسیاب ایرانی از 1 یا نهایت 2 تیغه استفاده میشود که به دلیل ساختار غلط امکان آسیاب یکدست به محصول نمیدهد . برای آسیاب یکدست میبایست آسیاب را همیشه هنگام خردایش تکان داد تا تمامی مواد با تیغه برخورد کنند. اما در آسیاب های وارداتی 3 تیغه همزمان عملیات خردایش را انجام داده . همچنین بسته به نوع مدل و برند آسیاب نیازی به تکان دادن هنگام آسیاب نیست.

3- آسیاب های تمام استیل گهواره ای وارداتی دارای بدنه بسیار محکم و با کیفیتی می باشند . نوع استیل بدنه که در هیچ نمونه داخلی پیدا نمی شود این امکان را میدهد که آسیاب بدون هیچ گونه خراش و آسیب تمام مواد سخت را کاملا خرد و پودر نماید.

4- به دلیل عدم تکان دادن آسیاب هنگام خردایش در آسیاب های باکیفیت خارجی این آسیاب ها کمتر دچار مشکل بلبرینگ و بوش موتور نسبت به مدل ایرانی و یا مدل های کم کیفیت چینی می باشند.

 

آسیاب عطاری بست

 

 

موارد استفاده از دستگاه آسیاب عطاری بست

 

به طور کلی آسیاب ها برای خرد کردن، پودر کردن، بلغور کردن، نیم کوب کردن و غبار کردن در موارد ذیل استفاده میشوند :

 

  • در داروسازی شیمیایی و گیاهی از این دستگاه ها برای تهیه ی داروها و قرص ها استفاده میشود.

 

  • برای تهیه ی انواع آرد گندم، برنج، جو و ذرت در کارخانه جات تولیدی با ابعاد بزرگ و تعداد بالا از آسیاب های غلطکی یا والس ها استفاده میگردد.

 

  • امروزه دستگاه های آسیاب برنج تولید شده اند که دیگر نیاز به رفتن به کارخانه جات برنج کوبی را برطرف کرده است.

 

  •  تهیه ی غذای دام و طیور و ماهی ها در مزارع پرورشی نیازمند خرد کردن مواد غذایی توسط دستگاه های آسیاب و سپس

فرموله نمودن آنها است.

 

  • در عطاری ها و صنایع غذایی برای تهیه ی پودر و هسته کردن و خرد کردن مغز های غذایی از آسیاب استفاده میشود.

 

  •  از دستگاه های آسیاب خانگی نیز برای تهیه ی پودر و خرد کردن مواد غذایی مختلف به منظور تهیه ی مواد اولیه ی غذا ها و شیرینی جات     استفاده می شود.

 

 

آسیاب عطاری بست

 

نمایندگی آسیاب عطاری بست

 

خرید دستگاه آسیاب بست از فروشگاه دیجی اسکیل آسان است. شما می توانید به دو طریق آنلاین یا حضوری اقدام به خرید انواع دستگه های آسیاب بست نمایید.

 

 آسیاب رومیزی بست 100 گرمی مدل A100

آسیاب برقی 250 گرمی بست مدل 250A

آسیاب عطاری 350 گرمی بست Best مدل 350A

آسیاب 500 گرمی بست (best) مدل 500A

آسیاب صنعتی 1 کیلویی بست مدل 1000A

آسیاب صنعتی 2 کیلویی بست مدل 2000A

آسیاب صنعتی بست 3 کیلویی مدل 3000A

 

ما شرایط را برای خرید آسیاب عطاری بست آسان کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید و از راهنمایی کارشناسان ما نیز بهره مند شوید تا منجر به خریدی دقیق و آگاهانه شود.

 

آسیاب عطاری بست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *