مقالات

کالیبره کردن باسکول محک

کالیبره کردن باسکول محک

کالیبره کردن باسکول محک همواره یکی از دغدغه های مهم برای کاربران می باشد ، باسکول دیجیتال محک دارای ابعاد بزرگی است و اغلب برای وزن مواد سنگین به کار گرفته می شود ، در گذشته نیز باسکول بوده و برای وزن کردن مواد و اجسام سنگین به صورت سنتی استفاده می شدند . باسکول ها به دلیل اینکه باید مواد حجیم و بزرگ را وزن کنند دارای بدنه ی مقاوم هستند و پایه های توزین و کفه نیز از مقاومت خوبی برخوردارمی باشند تا دچار خرابی و مشکل نشوند .

 

کالیبره کردن باسکول محک

 

چگونگی کالیبره کردن باسکول محک ؟؟؟

 

باسکول های جدید سیستمی الکترونیکی داشته و دارای نمایشگر و بدنه و غیره … می باشند و اطلاعات توزین پس از قرار گرفتن کالا بر روی کفه بر روی نمایشگر نشان داده می شود . همان طور که می دانید باسکول نیز مانند ترازو دستگاهی برای توزین است و مانند ترازو باید قبل از استفاده کالیبره یا همان تنظیم شود تا بتواند دقیق ترین وزن را به نمایش در بیاورد .

 

کالیبره کردن باسکول محک

 

1- کالیبره کردن باسکول محک نیز باید در دوره ها و فواصل زمانی مشخصی انجام شود تا باسکول محک دچار مشکلی نشود و توزین وزن دقیق انجام شود .

 

2- برای کالیبره کردن باسکول محک باید در ابتدای نصب دستگاه را در زمین باید به وسیله سیمان محکم کنید تا محل قرارگیری باسکول ثابت شود و جابه جایی و تغییرات بر روی توزین اثر نگذارد . ( باسکول های جاده ای حساس ترند و باید در هنگام کالیبره کردن آنها دقت بیشتری کنید )

 

3- زمینی که باسکول محک را به آن سیمان می کنید نیز باید استقامت بالایی داشته باشد و در برابر فشارهای احتمالی دوام بیاورد . ( اگر این احتمالات را چک نکنید ممکن است در کارکرد و محاسبات باسکول محک اثر بگذارد )

 

بعد از این مرحله می توانید تنظیمات و کالیبره کردن باسکول محک را به آسانی انجام دهید . کالیبراسیون برای باسکول های فوق سنگین با ابزار و وزنه های سنگین انجام می شود .

 

مراحل کالیبره کردن باسکول محک عبارتند از :

 

ابتدا برای کالیبره کردن باسکول محک وزنه ای بين 1 تا 10 كيلوگرم را روي باسكول بگذارید و ميزان خطای باسكول محک را روی نمایشگر باسکول دیجیتال بخوانید .

 

اگر مقدار نشان داده شده نمایشگر باسكول دیجیتال بيش از اندازه وزنه بود باید پيچ تنظيم پشت باسكول فروشگاهی محک را در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و اگر شماره نشان داده شده باسكول محک كمتر از اندازه وزنه ای بود که بر روی باسکول قرار دادید باید پيچ تنظيم را در جهت عقربه هاي ساعت بچرخانید .

 

با منظم انجام دادن کالیبره کردن باسکول محک می توانید توزینی دقیقی انجام دهید و از دستگاه خود نیز محافظت کرده و مدت زمان بیشتری از باسکول صنعتی محک خود استفاده کنید .

 

کالیبره کردن باسکول محک

کالیبره کردن باسکول محک در دیجی اسکیل

 

در شرکت باسکول محک در ظرفيت هاي 200 كيلوگرم ، 300 كيلوگرم ، 500 كيلوگرم ، 1000 كيلوگرم ، 1500 كيلوگرم در مدل هاي ثابت ، ديواری و متحرک باسکول توليد مي شوند . بکارگیری بهترین آلیاژ در ساخت بدنه باسکول محک ، موجب گردیده تا شرکت باسکول محک از دستگاه هایی رونمایی کند که لقب بهترین را در بازار نصیب خود ساخته اند .

 

در مورد سینی این محصولات نیز باید به پوششی از استیل ، گالوانیزه و فلز اشاره نماییم که در برابر سختی های حاصله از وزن کشی بار سنگین به خوبی مقاومت از خود نشان می دهند . در واقع بهترین آلیاژ را برای سینی توزین استفاده می نماید .

 

کالیبره کردن باسکول محک در دیجی اسکیل

 

جهت خرید انواع باسکول های محک و کالیبره کردن باسکول محک یا کسب اطلاع درباره باسکول صنعتی محک مورد نظر با خیالی آسوده با مجموعه ی بزرگ دیجی اسکیل در تماس باشید . همواره با مجربترین کارشناسان دیجی اسکیل در ارتباط باشید ، تا از مشاوره رایگان برخوردار شوید و بهترین و مناسب ترین باسکول محک برای کار خود را خریداری کنید و حتی تعمیر و کالیبره کردن باسکول محک خود را به دست تیم فنی متخصص دیجی اسکیل بسپارید .

 

اغلب خریداران فقط به ظرفیت و دقت و برند آن توجه می کنند اما لازم به ذکر است که یک باسکول خوب جنس بدنه و سینی مرغوبی دارد که باید با محیط کار شما سازگار باشد و از طرفی دیگر قابلیت ها و امکانات آن در رده دوم از توجه باید قرار بگیرد تا بتوانید باسکول محک خورد را به درستی خریداری کنید .

 

شماره تماس خانم شکی :

02166086112

09125774170

 

کالیبره کردن باسکول محک

بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.