ترازو دیجیتال چیست ؟ ترازو با مدار الکترونیکی است که با مجموعه ای از بردها و قطعات دیجیتالی تشکیل شده است ، ترازوی دیجیتال به صورت اتوماتیک پس از قرار دادن کالا روی ترازو توزین نموده و نمایشگر ترازو نیز پس از توزین نتیجه را به نمایش در می آورد . حوزه های پزشکی ، سلامت ، باشگاهی ، خانگی ، فروشگاهی و آزمایشگاهی و صنعتی ، بسترهایی هستند که می توان هزاران هزاران ترازو دیجیتال را برای کسب و کارهای مرتبط با آنها طراحی و تولید کرد .

از ترازو دیجیتال به عنوان یکی از مرسوم ترین انواع ترازو گرفته تا ترازوی گرمی ، ترازوی آزمایشگاهی ، ترازوی تحلیل گر ، ترازوی رطوبت سنج ، ترازوی طلا ، ترازوی زعفران ، ترازوی آویز ، ترازوی زیرپایی ، ترازوی آشپزخانه ، ترازوی داروخانه ای ، ترازوی قد و وزن ، ترازوی نوزاد و ده ها و صدها نوع دیگر از انواع ترازو دیجیتال به شمار می آیند که در اطراف ما طراحی تولید و مصرف می شوند .

در مورد ترازو دیجیتال بیشتر بدانیم :

ترازو دیجیتال

مفهوم ترازو در گذشته تفاوتی با امروز ندارد اما کارکرد ترازو دیجیتال بسیار متحول گردیده است به گونه ای که توزین توسط ترازو در گذشته حائز اهمیت بوده اما امروزه علاوه بر توزین قابلیت های ترازوی دیجیتال یکی از دلایل خرید ترازو گردیده است و خریدار به روش کارکرد ترازو اهمیت می دهد . با پیشرفت روز افزون صنعت انواع ترازوهای دیجیتال فروشگاهی ، دستگاه های جدید ترازو دیجیتال در مدل های ترازوی لیبل پرینتر ، ترازوی بارکد پرینتر و ترازوی آزمایشگاهی فوق حساس در حال تولید هستند .

تفاوت زیادی مابین ترازو دیجیتال و ترازوی قدیمی وجود دارد برای نمونه ترازوهای قدیمی به صورت عقربه ای بوده و گاهی نیز سنگی و توزین بر اساس سنگ هایی صورت می گرفت که از جنس آهن بودند و در کفه ی سنگ آهنی با وزن مشخص قرار می گرفت و در کفه ی دیگر کالا توزین می گشت در نمونه های ترازوی عقربه ای نیز توزین با لودسلی که به نمایشگر عقربه ای اتصال داشت صورت می گرفت و وزن با عقربه ها تغییر می نمود .

ترازو دیجیتال مدرن چگونه است ؟

ترازو دیجیتال

امروزه ترازو دیجیتال دارای نمایشگر LCD و LED بوده که نتیجه توزین را به صورت اعداد در نمایشگر به نمایش در می آورد از سویی نیز علاوه بر توزین محاسبه قیمت کالای مورد توزین را نیز انجام می دهد و دارای حافظه ی کیبوردی برای ثبت نام و قیمت واحد و در انتها محاسبه ی کل فاکتور را داشته و با صدور فاکتور فروش برای مشتری و ذخیره ی اطلاعات در حافظه ی دستگاه اطلاعات را به صورت روزانه ، هفتگی و ماهانه برای فروشگاه امکان انتقال دارد .

علاوه بر تمام قابلیت ها با تولید بارکد برای هر کالا امکان انتقال اطلاعات را به کامپیوتر از طریق بارکد خوان ایجاد نموده و در صورت تمایل فروشگاه در مدل هایی از ترازوی دیجیتال نیز اطلاعات کالا را به صورت لیبل یا برچسب صادر نموده و امکان بسته بندی کالای توزین شده را نیز فراهم می آورد .

به صورت کلی ترازو دیجیتال کار را برای کاربرانی که با ترازو در ارتباط هستند بسیار ساده نموده و ساعت هایی زیادی را که برای محاسبه و بسته بندی به صورت قدیمی توسط کاربر از بین می رفت را کاهش داده و موجب آرامش خاطر در زمان استفاده از ترازو را فراهم نموده است .

ترازو دیجیتال فروشگاهی چیست ؟

ترازو دیجیتال

دیجی اسکیل مرکز فروش و خدمات پس از فروش انواع ترازو دیجیتال می باشد و در صفحه ی محصولات توضیحات کامل برای ترازوهای دیجیتال فروشگاهی و قابلیت و نوع کارکرد آن مشخص نموده است . قیمت ترازو در تمامی محصولات قید گردید و پس از خرید ترازو دیجیتال جهت تعمیر ترازو دیجیتال می توانید با مشاورین دیجی اسکیل در قسمت تعمیرات ترازو تماس حاصل نمایید .

ترازو دیجیتال تنها باقی مانده انواع ترازو در بازار خرید ترازوی دیجیتال است . پیش از این و در خاطره دیروزی‌ ها انواع مختلفی از ترازوی مکانیکی ، عقربه ای و ترازوی دو کفه ای وجود داشته است . ترازوهایی که برای سالیان سال در هر مغازه دیده می شد . اما با ورود به عصر جدید ترازو دیجیتال و فراگیر شدن دستگاه های دیجیتالی در تمامی صنایع و حوزه های شغلی ، انواع ترازو دیجیتال نیز جای ترازوهای مکانیکی قدیمی را گرفت .

یقینا با پیشرفت فناوری های دیجیتال گستره قابلیت ها و امکانات و حتی کاربری های انواع ترازوی دیجیتال روز به روز افزایش پیدا می کند و از همین رو مشخص کردن حدودی که معرف یک ترازو دیجیتال باشد سخت و سخت تر می شود . با این حال این یادداشت سعی دارد تا به زبان ساده پاسخ گوی سوال ترازو دیجیتال چیست؟ باشد .

یک ترازو دیجیتال از نظر فنی تشکیل شده از برد ، لودسل ، نمایشگرLED یا LCD و کیبورد است . این چهار قطعه در کنار هم تشکیل یک ترازوی دیجیتال را می دهند . البته متعلقات بسیاری می تواند به نسبت پیشرفت هایی که در حوزه های گوناگون ، بخصوص در زمینه سیستم های فروش ، اندازه گیری ، سلامت و پزشکی رخ می دهد ، به انواع ترازو دیجیتال افزوده شود . با این حال ، چهار قطعه نام برده شده با کیفیت ها ، اندازه ها و نمونه های جدیدتر و پیشرفته تر ، همواره از اجزای اصلی انواع ترازو دیجیتال بوده اند .

انواع ترازو دیجیتال در فروشگاه دیجی اسکیل :

ترازو دیجیتال

شرکت ترازو محک در بین تولیدکنندگان مختلف ترازوی دیجیتال در ایران همواره نام درخشانی داشته و در صدر تمامی تولیدکنندگان ترازو و باسکول به چشم دیده می شود ، محک با نام اصلی توزین توان سنجش کار خود را به عنوان تولیدکننده تجهیزات فروشگاهی ترازو و باسکول از سال 1377 آغاز کرده است .

طی مسیری نزدیک به 24 سال ، شرکت ترازو محک را به تولیدکننده‌ ای کارکشته و تجربه‌ اندوخته بدل کرده است که کیفیت و دقت در طراحی و تولید ترازوهایش حرف اول را می زند و به همین علت بسیاری از محصولات شرکت توزین توان سنجش ، دفتر فروش ترازوی محک در تهران مورد استقبال بی نظیری واقع گردیده اند . شرکت ترازوی محک در مدت فعالیت خود همواره ترازوهایی را در بازار توزین و اندازه‌گیری داشته است که جزو گروه پرفروش ترین ترازوهای محک قرار داشته‌ اند .

ترازو دیجیتال

ترازو رادین ساخت کشور ایران می باشد که با در نظر گرفتن و رعایت استانداردهای توزین محصولات خود را با طراحی شکیل و کاملا مقاوم در صنعت ترازو دیجیتال ارائه می نماید ، خرید ترازو دیجیتال رادین برای فروشگاه ها توصیه می گردد .

ترازوی دیجیتال رادین مشتمل بر 14 مدل ترازو دیجیتال فروشگاهی علمکدار و بدون علمک می شود که با داشتن قابلیت های فراوان می توانند مطابق با نیازهای هر یک از متقاضیان ، خریداری شود .

ترازوهای فروشگاهی رادین با داشتن بدنه ای مقاوم یکی از بهترین ها در صنعت سیستم های توزین دیجیتال ایران قرار دارد . قیمت ترازو رادین با ویژگی هایی که دارد بسیار متناسب است .

ترازو دیجیتال

ترازو توزین صدر محصولی از گروه صنعتی صدر و ساخت کشور ایران است . هدف این شرکت تولید ترازوهای دیجیتالی برای فروشگاه ها و مراکز خرید است به همین سبب سعی می کند تا در طراحی آنها خطوطی مدرن به کار ببرد و امکانات درخور توجه ای را برایشان تعبیه کند .

کیفیت ساخت ترازوی توزین صدر بسیار بالا است . توزین صدر با هدف جذب حداکثری مشتریان و نگاه به صادرات محصولات ایرانی از سال ۱۳۸۰ پای به عرصه تولید ملی گذاشته است .

توزین صدر در طی این سال‌ها با هدف کسب رضایت مشتریان با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب و متخصص و انتقال تکنولوژی روز برندهای معتبر خارجی به داخل کشور موفق به ساخت و ارائه انواع ترازوهای پیشرفته ، باسکول‌ های پرینتردار و صندوق‌ های مکانیزه فروشگاهی شده است .

شرکت مهندسی توزین صدر تولیدکننده ی انواع ترازوهای دیجیتال ساده ، ترازو ویستا پرینتردار ، ترازو فروشگاهی پلاس ، ترازوی لیبل پرینتر ، باسکول و تجهیزات فروشگاهی می باشد .

ترازو دیجیتال

ترازو کمری توسط کمپانی کمری با 3 دهه سابقه در تولید سیستم های توزین دیجیتال و فروشگاهی به دلیل عملکرد با کیفیت و طرح های نوآورانه به شهرت زیادی دست یافته است که همین امر شرکت ترازوی کمری را پیشرو در تولید سالیانه بیش از 15 میلیون واحد بین بازارهای داخلی و صادرات قرار داده است .

طراحی در نظر گرفته شده برای ترازوی کمری به دو شکل علمکدار و بدون علمک می باشد که بنا به درخواست و سلیقه مشتری انتخاب می شود . دستگاه های ترازوی کمری ساخت کشور چین و از نمونه دستگاه های نام گذاری شده است که به سبب داشتن تکنولوژی خاص در ساخت و رعایت استانداردهای لازم در تولید به عنوان مرغوب ترین و با کیفیت ترین دستگاه ترازو وارداتی لقب می گیرد .

ترازو دیجیتال

ترازو ساتریو تولید کننده ترازوی صنعتی و ترازوی فروشگاهی می باشد که بیشترین تلاش خود را در تولید ترازوی قطعه شمار یا ترازوی شمارشگر قرار داده است ، ترازوی ساتریو با دقت 1 گرم عمل شمارش قطعه را انجام داده و بهترین ترازوی قطعه شمار شناخته شده است .

فروش ترازوی ساتریو صنعتی در چند مدل و در ظرفیت‌ ها و دقت‌ های مختلف در سایت فروشگاهی دیجی اسکیل صورت می‌گیرد . یکی از ویژگی‌های بارز ترازوی قطعه شمار ساتریو 60 کیلویی ، دقت بسیار زیاد آن است . فروش ترازوی ساتریو صنعتی با دقت 1 گرم ، خیال شما را در سنجش مقدار و کیفیت مواد در کارگاه‌ های صنعتی و خوراکی آسوده می‌سازد .

از طرفی فروش ترازو ساتریو فروشگاهی با توانایی نگه داشتن انرژی توسط باتری پشتیبان داخلی تا مدت‌ های طولانی ، یکی از بهترین انتخاب‌ ها را برای شما رقم می‌زند .

ترازو دیجیتال

ترازو اسپرینت یکی از تولیدات متفاوت از کمپانی اسپرینت و ساخت کشور چین است . ترازوی دیجیتال برند اسپرینت در دو مدل علمکدار و بدون علمک طراحی و تولید شده اند ، ترازوهایی بسیار جمع و جور که حتی گاهی بعنوان ترازوی سیار نیز از آن یاد می شود .

یک ترازوی فروشگاهی با قیمتی مناسب و قابلیت های منحصربفرد خودش که مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است . ترازوی 40 کیلویی علمکدار اسپرینت محصولات را با دقت 2 گرم وزن کشی می کند . سرعت بالا در توزین و پایدار شدن وزن برای توزین های بعدی از ویژگی های ترازو اسپرینت بشمار می رود .

نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال فروشگاهی اسپرینت بسیار ساده و آسان است و به همین دلیل مورد استقبال ویژه کاربران قرار گرفته است .

تاثیر لودسل ترازو دیجیتال در امر توزین ؟

ترازو دیجیتال

لودسل یا حسگر توزین بزرگ ترین وجه تمایز هر یک از انواع ترازو دیجیتال در قیاس با هم است . این قطعه تعیین کننده میزان دقت و قدرت انواع ترازو دیجیتال است . لودسل را می توان قلب ترازو دانست . وسیله ای که مقدار فشار وارد شده به سینی را با حسگرهای دقیق دریافت می کند و میزان آن فشار را در فرایندی استاندارد به عدد تبدیل می کند تا در صفحه نمایشگر نمایان شود .

لودسل در تمام انواع ترازو دیجیتال از کوچک ترین ترازوها تا بزرگ ترین ترازوها وجود دارد . با این حال دو تفاوت در میان لودسل‌ ها وجود دارد . نخست اندازه و دوم دقت . ترازو هر چه کوچکتر باشد و زمینه کاری آن حساس تر باشد ، مانند ترازو آزمایشگاهی یا ترازوی زعفران و ترازوی طلا ، لودسل کوچک تر و حساس تر است . هر چه ترازو دیجیتال بزرگتر باشد و با اقلام و اجناس سنگین تر سر و کار داشته باشد ، مانند ترازوهای فروشگاهی ، لودسل قاعدتا باید بزرگتر باشد و در عین حال حساسیت آن نیز کمتر می شود .

اهمیت دقت ترازو دیجیتال در توزین صحیح :

ترازو دیجیتال

با این اوصاف حسگر توزین یا لودسل ، که مرکزی ترین قطعه در ساخت انواع ترازو دیجیتال است ، می تواند نخستین گام برای تعریف ماهیت یک ترازو دیجیتال باشد . چرا که تمامی عملکردهای انواع ترازو دیجیتال بر مبنای قطعه ای انجام می شود که فشار و نیرو را به سیگنال های الکتریکی بدل می کند . این فرآیند دیجیتالی در دل ابزاری دیجیتال رخ می دهد و آن را بدل به یک ترازو دیجیتال می کند .

حسگر توزین در مدل های آزمایشگاهی ترازوها از حساسیت های بی نظیری هم چون یکصد هزارم گرم (0.00001) یا حتی یک میکرو گرم برخوردارند و در واحدهای آزمایشگاهی تولید و ترکیب موارد شیمیایی و دارویی یا در ساخت زیورآلاتی مانند طلا و ری‌ گیری‌ ها بسیار اثر گذارند .

کاربران گرامی جهت آشنایی با تمامی محصولات ترازو دیجیتال می توانند به فروشگاه دیجی اسکیل مراجعه نمایند .

ترازو دیجیتال